Wpływ seksu na zdrowie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Poprawa nastroju i samopoczucia to nie tylko jedyne zalety uprawiania seksu. Badania dowodzą, że seks ma znacznie większe korzyści, przyspiesza przemianę materii, ułatwia pracę serca, ulepsza stan naczyń krwionośnych, zwiększa pracę hormonów, wzmacnia mięśnie. Czy to nie wystarczająco pozytywna lista, by nie przekonać się do częstszego sięgania po tę metodę poprawy swojego zdrowia, które w życiu człowieka jest najważniejsze?

Seks a ból głowy

Znaną przez każdego wymówką kobiet stroniących od uprawiania seksu est ból głowy, choć mężczyźni są przekonani o tym, że seks to świetna tabletka przeciwbólowa. Podczas szczytowania w mózgu wydzielają się endorfiny, czyli tak zwane naturalne środki przeciwbólowe, jednak działają one niestety bardzo krótko, bo zaledwie przez 5 minut. Jeśli ból głowy wynikał ze zmęczenia czy stresu pod wpływem pieszczot i relaksu może minąć, jeśli jednak ból jest typowo migrenowy, może się on nasilić.

Sperma a uroda kobiety

Przez pewien czas panował pogląd, jakoby sperma mężczyzny miała zbawienny wpływ na urodę kobiety. Przekonanie to było efektem poprawy wyglądu kobiety tuż po stosunku. Wraz z przebadaniem męskiego nasienia i sprawdzeniu, co znajduje się w jego składzie, okazało się jednak, że w żaden sposób nie może ono wpływać na poprawę kobiecej urody. Owszem, po stosunku skóra kobiety staje się gładsza, bardziej elastyczna, poprawia się jej wygląd i koloryt, ale to wszystko ze względu na sam akt seksualny. W jego trakcie krew szybciej krąży, co powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Z tego też powodu skóra dotlenia się w większym stopniu, dociera do niej więcej składników odżywczych, skóra i włosy nabierają blasku. Dobry seks jest powodem wydzielania się seratoniny, która poprawia nasz nastrój. I tak wygląda prawda na ten temat.

Zalety uprawiania seksu

Oprócz tego, że seks poprawia nasze samopoczucie i urodę, poprawia formę psychiczną i fizyczną zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kolejne badania dowiodły, że regularne uprawianie seksu zmniejsza ryzyko zachorowalności na raka prostaty. Dobry seks wpływa również na podwyższenie poziomu limfocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za naszą odporność.
Seks to także dobre rozwiązanie na pozbycie się zbędnych kalorii. Namiętny pocałunek zabiera kilkanaście kalorii, podczas gdy akt miłosny już 400.

Kondycja łóżkowa a stan zdrowia

Nasza kondycja w łóżku może świadczyć o stanie naszego zdrowia. U mężczyzn na przykład brak wzwodu może świadczyć o początkach miażdżycy lub cukrzycy dlatego w trakcie wizyty lekarskiej może paść pytanie dotyczące „spraw łóżkowych”, które absolutnie nie wynika ze wścibstwa lekarza, miejmy tego świadomość.

Tylko wspólny orgazm...

Seks zadowalający dwoje partnerów jest seksem niosącym korzyści zdrowotne i może przedłużyć życie nawet o 10 lat. Badania dowodzą, że zadowalający seks poprawia również inteligencję, gdyż dzięki niemu umysł jest dłużej sprawny i bardziej bystry.

Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*